חוק השכירות והשאילה (תיקון), התשע"ז-2017 I מאמרים I חזרה לעמוד הבית

חוק השכירות והשאילה (תיקון), התשע"ז-2017

'חוק הגנת השוכר' ?!?

  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • Pinterest Social Icon

יעוץ משפטי אישי ודיסקרטי

עו"ד בן פישר

פורסם ביום 20/7/17

חוק השכירות והשאילה (תיקון), התשע"ז - 2017

'חוק הגנת השוכר' ?!??

חוק השכירות והשאילה (תיקון), התשע"ז - 2017

פרסום ברשומות:

הצ"ח הממשלה (מתשס"ג 10/2002) - 1073, מיום 01/08/2016

ספר החוקים 2649, עמ' 1028, מיום 19/07/2017

התיקון לחוק קובע הסדר ייחודי הנוגע לחוזה שכירות למגורים, והוראות לעניין:

א. חובת מסירת דירה ראויה למגורים.

ב. עריכת החוזה ותוכנו.

ג. אפשרות קביעת חוזה מצוי שישמש מקור להשלמה.

ד. חובות הצדדים לעניין תיקון פגמים בדירה.

ה. תשלומי השוכר.

ו. הארכת תקופת השכירות.

ז. ביטול החוזה ועוד.

בנוסף, מוצעים תיקונים בנוגע לדיני השכירות הכלליים, כגון הוראות לגבי אי התאמה או פגם במושכר ואחריות הצדדים בנוגע לכך, ביצוע שינויים במושכר, וזכויות השוכר כלפי צד ג'.

הצעת החוק אושרה בתמיכתם של תשעה ח"כים לאחר שיו"ר הוועדה חה"כ סלומינסקי הציג פשרה בנוגע לדרישת חברי הוועדה להפרדה בין המטבח לשירותים; הצעת החוק קובעת כי דירה אינה ראויה למגורים אם אין בה מערכת ביוב, מערכת חשמל או תאורה, אין בה פתחי אוורור ותאורה טבעית, מערכת לאספקת מי שתייה; שנתיים מאסר למי שיפר את החוק

לקבלת מידע נוסף, ניתן ליצור קשר עם משרדנו.

הערה:

כל המידע בעמוד זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד ואינו נועד לשמש כייעוץ משפטי ו/או מקצועי ו/או אחר מכל מין וסוג בשום מקרה ו/או כתחליף לייעוץ משפטי ו/או מקצועי ו/או אחר מכל מין וסוג. אין להסתמך על האמור בעמוד זה מבלי להיוועץ קודם לכן בבעל מקצוע ו/או עורך דין מומחה העוסק בתחום וזאת טרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה בקשר עם האמור בעמוד זה ובאתר בכלל. תוכן העמוד והאתר וכל המידע הכלול בם מתאימים למועד כתיבת העמוד והאתר בלבד וסביר כי התאמת הנתונים ו/או המידע ו/או התוכן עשויים להשתנות מעת לעת.

החוק לשכירות הוגנת אושר בוועדת החוקה פה אחד לקריאות שנייה ושלישית

3 ביולי 2017, ט' בתמוז תשע"ז, בשעה 18:40

ייעוץ משפטי אישי וחסוי

Thanks! Message sent.

כותב המאמר: עו"ד בן פישר

עו"ד בן פישר ייסד את פישר - משרד עורכי דין בשנת 2007 ומספק ללקוחותיו - עסקיים ופרטיים - שירותים במגוון תחומים משפטיים ובכלל זה משפט מסחרי, פלילי ואזרחי. בין היתר, המשרד פועל לספק ללקוחות המגזר העסקי, שירותים משפטיים שונים לפי צורך, תוך ליווי שוטף משלבי הקמה / תפעול, ניהול וחלילה פירוק ככל שנדרש.

המשרד פועל לספק ללקוחותיו ליווי, ייעוץ וייצוג בהליכים המתנהלים בפני הערכאות השונות ורשויות לסוגיהן במגוון תחומים, אזרחיים, פליליים ומנהליים, לרבות בקשר עם זכויות קנייניות, דיני נזיקין, ירושה, צוואה, חוזים, קניין, תכנון ובניה, תביעה לפיצויים בגין ירידת ערך מקרקעין לפי סעיף 197 לחוק התו"ב, מקרקעין, תביעה לפיצויים בגין הפקעה - לפי פקודת הקרקעות (רכישה לצורכי ציבור), 1943, קניין רוחני - רישום סימני מסחר (מקומי ובין לאומי), ייצוג בפני מחלקת סימני המסחר ברשות הפטנטים, זכויות יוצרים, פטנטים ומדגמים, חוק איסור לשון הרע, פשיטת רגל, רשות המסים, מיסוי מקרקעין וכיוב'.    

טלפון ליצירת קשר: 03-6969809