בית המשפט לעניינים מנהליים מחייב רשות מקומית לכלול חייב במבצע ההנחות לפי תקנות ההסדרים I מאמרים I חזרה לעמוד הבית

בית המשפט לעניינים מנהליים מחייב רשות מקומית לכלול חייב במבצע ההנחות לפי תקנות ההסדרים  

עת"מ (חי') 65727-11-17 ארנסט עובדיה נ' עיריית חיפה (פורסם במאגר המשפטי נבו 26/12/17)

  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • Pinterest Social Icon

יעוץ משפטי אישי ודיסקרטי

עו"ד בן פישר

16/1/2018 פורסם ביום

בית המשפט לעניינים מנהליים מחייב רשות מקומית לכלול חייב במבצע ההנחות לפי תקנות ההסדרים

עת"מ (חי') 65727-11-17 ארנסט עבדה נ' עיריית חיפה (פורסם במאגר המשפטי נבו 26/12/17)

 

ביהמ"ש לעניינים מנהליים קובע כי הפרשנות הנכונה לסעיף 3 לחוק הרשויות המקומיות (ריבית והפרשי הצמדה על תשלומי חובה) תש"ם – 1980 (להלן: "החוק") - לפיו הרשות רשאית לזכות בתשלום שבוצע עבור חוב את החיוב המוקדם ביותר מבין החובות בתוספת תשלומי פיגורים - היא שכאשר המשלם זוקף את התשלום לשנה מסוימת, על הרשות לזכות בתשלום את החיוב לאותה שנה אליה זקף המשלם (!)

 

השאלה המרכזית שנדונה ע"י ביהמ"ש היא האם רשאית רשות מקומית לבצע שיוך תשלום חיוב לחוב עבר על אף הוראת המשלם. נקבע (שם בסעיף 29) כי:

"הפרשנות הנכונה של סעיף 3 לחוק הרשויות המקומיות היא שאין הוא סותר את סעיף 50 לחוק החוזים, אלא חל רק במקם שבו המשלם לא זקף את התשלום לחיוב מסויים, וזאת הן לפי תכלית החקיקה, והן לפי מקומה במרקם החקיקה הקיימת, ולפי מנהגה של המשיבה בזקיפת חיובים. פרשנות אחרת אינה עולה בקנה אחד עם החקיקה הקיימת ועם מנהגה של המשיבה."

לפיכך, בהתאם להחלטת ביהמ"ש כאשר חייב זוקף במפורש תשלום עבור חיוב מסויים אין לרשות סמכות להתנות על כך באמצעות הוראות סעיף 3 לחוק (!)   

לקבלת מידע נוסף, ניתן ליצור קשר עם משרדנו.

הערה:

כל המידע בעמוד זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד ואינו נועד לשמש כייעוץ משפטי ו/או מקצועי ו/או אחר מכל מין וסוג בשום מקרה ו/או כתחליף לייעוץ משפטי ו/או מקצועי ו/או אחר מכל מין וסוג. אין להסתמך על האמור בעמוד זה מבלי להיוועץ קודם לכן בבעל מקצוע ו/או עורך דין מומחה העוסק בתחום וזאת טרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה בקשר עם האמור בעמוד זה ובאתר בכלל. תוכן העמוד והאתר וכל המידע הכלול בם מתאימים למועד כתיבת העמוד והאתר בלבד וסביר כי התאמת הנתונים ו/או המידע ו/או התוכן עשויים להשתנות מעת לעת.

ליווי משפטי לעסקים ולפרטיים

עו"ד בן פישר I חברות ועסקים I רשות המסים

 פישר משרד עורכי דין

ייעוץ משפטי אישי וחסוי

Thanks! Message sent.

כותב המאמר: עו"ד בן פישר

עו"ד בן פישר ייסד את פישר - משרד עורכי דין בשנת 2007 ומספק ללקוחותיו - עסקיים ופרטיים - שירותים במגוון תחומים משפטיים ובכלל זה משפט מסחרי, פלילי ואזרחי. בין היתר, המשרד פועל לספק ללקוחות המגזר העסקי, שירותים משפטיים שונים לפי צורך, תוך ליווי שוטף משלבי הקמה / תפעול, ניהול וחלילה פירוק ככל שנדרש.

המשרד פועל לספק ללקוחותיו ליווי, ייעוץ וייצוג בהליכים המתנהלים בפני הערכאות השונות ורשויות לסוגיהן במגוון תחומים, אזרחיים, פליליים ומנהליים, לרבות בקשר עם זכויות קנייניות, דיני נזיקין, ירושה, צוואה, חוזים, קניין, תכנון ובניה, תביעה לפיצויים בגין ירידת ערך מקרקעין לפי סעיף 197 לחוק התו"ב, מקרקעין, תביעה לפיצויים בגין הפקעה - לפי פקודת הקרקעות (רכישה לצורכי ציבור), 1943, קניין רוחני - רישום סימני מסחר (מקומי ובין לאומי), ייצוג בפני מחלקת סימני המסחר ברשות הפטנטים, זכויות יוצרים, פטנטים ומדגמים, חוק איסור לשון הרע, פשיטת רגל, רשות המסים, מיסוי מקרקעין וכיוב'.    

טלפון ליצירת קשר: 03-6969809