חייבים מחוסרי אמצעים - בג"ץ גליקמן והתנועה למלחמה בעוני בישראל I מאמרים I חזרה לעמוד הבית

 

הקץ לחייבים מחוסרי אמצעים

שנמנע מהם לפנות להליכי פשיטת רגל בהעדר יכולת לשלם פקדון !

  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • Pinterest Social Icon

יעוץ משפטי אישי ודיסקרטי

עו"ד בן פישר

24/4/13 פורסם ביום

כותב המאמר: עו"ד בן פישר

עו"ד בן פישר ייסד את פישר - משרד עורכי דין בשנת 2007 ומספק ללקוחותיו - עסקיים ופרטיים - שירותים במגוון תחומים משפטיים ובכלל זה משפט מסחרי, פלילי ואזרחי. בין היתר, המשרד פועל לספק ללקוחות המגזר העסקי, שירותים משפטיים שונים לפי צורך, תוך ליווי שוטף משלבי הקמה / תפעול, ניהול וחלילה פירוק ככל שנדרש.

המשרד פועל לספק ללקוחותיו ליווי, ייעוץ וייצוג בהליכים המתנהלים בפני הערכאות השונות ורשויות לסוגיהן במגוון תחומים, אזרחיים, פליליים ומנהליים, לרבות בקשר עם זכויות קנייניות, דיני נזיקין, ירושה, צוואה, חוזים, קניין, תכנון ובניה, תביעה לפיצויים בגין ירידת ערך מקרקעין לפי סעיף 197 לחוק התו"ב, מקרקעין, תביעה לפיצויים בגין הפקעה - לפי פקודת הקרקעות (רכישה לצורכי ציבור), 1943, קניין רוחני - רישום סימני מסחר (מקומי ובין לאומי), ייצוג בפני מחלקת סימני המסחר ברשות הפטנטים, זכויות יוצרים, פטנטים ומדגמים, חוק איסור לשון הרע, פשיטת רגל, רשות המסים, מיסוי מקרקעין וכיוב'.    

טלפון ליצירת קשר: 03-6969809

הקץ לחייבים מחוסרי אמצעים שנמנע מהם לפנות להליכי פשיטת רגל בהעדר יכולת לשלם פקדון !

החלטה מיום 11/4/2013 

בבית המשפט העליון הנכבד בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

בג"ץ  554/03 גליקמן והתנועה למלחמה בעוני בישראל נ' שר המשפטים וכונס הנכסים הרשמי

בפסק דין מיום 11/4/13 שניתן בבג"ץ 554/03 בבית המשפט העליון הנכבד בשבתו כבית משפט גבוה לצדק, נדונה עתירה שהוגשה בענין חובת תשלום פיקדון "כמקדמה לכיסוי הוצאותיו של הכונס הרשמי" כתנאי לקבלת בקשתו של חייב לפתוח בהליכי פשיטת רגל, תוך שנטען בעתירה כי דרישת הפיקדון במסגרת תקנה 7 לתקנות פשיטת הרגל, התשמ"ה-1985 אינה חוקתית, מקום בו פוגעת בזכות היסוד לגישה לערכאות של חייבים מחוסרי אמצעים.

 

בהתאם לאמור בפסק הדין של בית המשפט העליון הנכבד, מדינת ישראל הציגה מענה מיידי לבעיה ולקושי של חייבים חסרי אמצעים לעמוד בדרישת הפיקדון, תוך שהוצג מתווה לפתרון קבע, המצריך שינוי בחקיקה.

 

הוסכם כי בטווח המיידי, משרד האוצר יעמיד לרשות אגף האפוטרופוס הכללי והכונס הרשמי את הסכום הדרוש למימון תשלום הפיקדון מתקציב המדינה, זאת עבור חייבים אשר יימצאו על-ידי ראש לשכת סיוע משפטי כזכאים לקבלת שירות משפטי.

 

ההוצאות יוחזרו לאוצר המדינה, כהוצאות ראשונות מתוך קופת פשיטת הרגל. בשלב הנוכחי עומדת על הפרק הצעה לתיקון פקודת פשיטת הרגל (נוסח חדש), התש"ם-1980, אשר תבטל את דרישת הפרסום בעיתונות תוך שבמקומה יקבע המחוקק חובת פרסום, לרבות באתר האינטרנט של הכונס הרשמי, הכל באופן בו הקטנת העלויות תאפשר לבטל את חובת הפיקדון המצויה בתקנות תוך שתיקבע אגרה בסכום סביר בגין פתיחת הליכי פשיטת רגל.

 

הנה כי כן, במסגרת זו ייקבעו הסדרים מתאימים המתייחסים לדחייה או פטור מתשלום לחייבים מחוסרי אמצעים המבקשים לפנות להליכי פשיטת רגל. ​

רשות המסים: מיסוי מטבעות וירטואליים

י"ג טבת, תשע"ז / 11 ינואר, 2017

'מטבע וירטואלי' הוא יחידה דיגיטלית ממוחשבת בעלת ערך, המשמשת לצורך סחר חליפין ו/או יחידה של חשבון וירטואלי. מטבעות וירטואליים ממלאים את התפקידים האמורים בהסכמת קהילת המשתמשים בהם.

'

לקבלת מידע נוסף, ניתן ליצור קשר עם משרדנו.

הערה:

כל המידע בעמוד זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד ואינו נועד לשמש כייעוץ משפטי ו/או מקצועי ו/או אחר מכל מין וסוג בשום מקרה ו/או כתחליף לייעוץ משפטי ו/או מקצועי ו/או אחר מכל מין וסוג. אין להסתמך על האמור בעמוד זה מבלי להיוועץ קודם לכן בבעל מקצוע ו/או עורך דין מומחה העוסק בתחום וזאת טרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה בקשר עם האמור בעמוד זה ובאתר בכלל. תוכן העמוד והאתר וכל המידע הכלול בם מתאימים למועד כתיבת העמוד והאתר בלבד וסביר כי התאמת הנתונים ו/או המידע ו/או התוכן עשויים להשתנות מעת לעת.

Thanks! Message sent.

ייעוץ משפטי אישי וחסוי