החזיק כ- 53 ק"ג קנאביס / "קנבוס" => 16 חודשי מאסר בפועל l פסיקה וחקיקה - עדכונים חזרה לעמוד הבית

החזיק כ- 53 ק"ג קנאביס / "קנבוס" => 16 חודשי מאסר בפועל

בניכוי ימי מעצר; 6 חודשי מאסר על תנאי, לבל יעבור המבקש עבירה בה הורשע או כל עבירה אחרת מסוג פשע, לפי פקודת הסמים; וקנס בסך 3,000 ₪, או 15 ימי מאסר תמורתו​

בית המשפט העליון (החלטה מיום 26/10/17) רע"פ 8095/17 סמואל סטרוסטה נ' מדינת ישראל (פורסם בנבו 26/10/17)

יעוץ משפטי אישי ודיסקרטי

פורסם ביום 1/2/2018

עו"ד בן פישר

  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • Pinterest Social Icon

חשוב שיהיה לך עו"ד המצוי בדין הפלילי ובהלכות בתי המשפט

למשרדנו ידע נוסף גם בקרימינולוגיה.

 עו"ד בן פישר בוגר ומוסמך המחלקה לקרימינולוגיה באוניברסיטת בר אילן B.A Criminology.

בקשת רשות ערעור על פסק דין מיום 27/9/17 שניתן בבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו בעפ"ג 6044-09-17, במסגרתו נדחה ערעור על גזר דין מיום 17/7/17 שניתן בבית משפט השלום בתל אביב-יפו בת"פ 7177-08-15.

עובדות כתב האישום:

הנאשם החזיק מספר רב של עציצים - 52.35 ק"ג נטו - המכילים את צמח הקנבוס וכן מספר רב של עציצים קטנים בספוגיות, המכילים את צמח הקנבוס במשקל - 611.10 גרם נטו - בנוסף, החזיק המבקש כלים ומכשירים המשמשים לגידול סמים, לרבות בקבוקי דשן; מד טמפרטורה; משאבת מים; ספוגיות הנבטה; ואדניות הנבטה.

רקע והליכים קודמים

המבקש הורשע, על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, בביצוע עבירות של החזקת סם מסוכן שלא לשימוש עצמי, לפי סעיף 7(א) ו-(ג) רישא לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], התשל"ג- 1973; יצור, הכנה והפקת סם מסוכן, לפי סעיף 6 לפקודת הסמים; והחזקת כלים המשמשים להכנת סם מסוכן, לפי סעיף 10 לפקודת הסמים.

 

ביום 17/7/2017, גזר בית משפט השלום בתל אביב-יפו את דינו 16 חודשי מאסר בפועל, בניכוי ימי מעצרו; 6 חודשי מאסר על תנאי, לבל יעבור המבקש עבירה בה הורשע או כל עבירה אחרת מסוג פשע, לפי פקודת הסמים; וקנס בסך 3,000 ₪, או 15 ימי מאסר תמורתו.

המבקש הגיש ערעור על גזר דינו של בית משפט השלום, לבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו ונדחה. כך גם בקשת הערעור לבית המשפט העליון, תוך הערה כי:

"העונש שהוטל על המבקש הינו ראוי ומאוזן, והוא מבטא התחשבות בכלל השיקולים לקולה שהועלו על ידו, לרבות אינטרס השיקום שהביא לסטייה לקולה מהמתחם. לא נעלמו מעיניי, כמו גם מעיני הערכאות הקודמות, מאמציו של המבקש לשקם את עצמו, והתמדתו בהליך השיקום"

 

 

 

 

חשוב שיהיה לך עו"ד המצוי בדין הפלילי ובהלכות בתי המשפט

למשרדנו ידע נוסף גם בתחומי הקרימינולוגיה.

 עו"ד בן פישר בוגר ומוסמך המחלקה לקרימינולוגיה באוניברסיטת בר אילן B.A Criminology.

עו"ד בן פישר I חברות ועסקים I רשות המסים

 בן פישר עורך דין וסניגור פרטי

ליווי משפטי לעסקים ולפרטיים

כותב המאמר: עו"ד בן פישר

עו"ד בן פישר ייסד את פישר - משרד עורכי דין בשנת 2007 ומספק ללקוחותיו - עסקיים ופרטיים - שירותים במגוון תחומים משפטיים ובכלל זה משפט מסחרי, פלילי ואזרחי. בין היתר, המשרד פועל לספק ללקוחות המגזר העסקי, שירותים משפטיים שונים לפי צורך, תוך ליווי שוטף משלבי הקמה / תפעול, ניהול וחלילה פירוק ככל שנדרש.

המשרד פועל לספק ללקוחותיו ליווי, ייעוץ וייצוג בהליכים המתנהלים בפני הערכאות השונות ורשויות לסוגיהן במגוון תחומים, אזרחיים, פליליים ומנהליים, לרבות בקשר עם זכויות קנייניות, דיני נזיקין, ירושה, צוואה, חוזים, קניין, תכנון ובניה, תביעה לפיצויים בגין ירידת ערך מקרקעין לפי סעיף 197 לחוק התו"ב, מקרקעין, תביעה לפיצויים בגין הפקעה - לפי פקודת הקרקעות (רכישה לצורכי ציבור), 1943, קניין רוחני - רישום סימני מסחר (מקומי ובין לאומי), ייצוג בפני מחלקת סימני המסחר ברשות הפטנטים, זכויות יוצרים, פטנטים ומדגמים, חוק איסור לשון הרע, פשיטת רגל, רשות המסים, מיסוי מקרקעין וכיוב'.    

טלפון ליצירת קשר: 03-6969809

לקבלת מידע נוסף, ניתן ליצור קשר עם משרדנו.

הערה:

כל המידע בעמוד זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד ואינו נועד לשמש כייעוץ משפטי ו/או מקצועי ו/או אחר מכל מין וסוג בשום מקרה ו/או כתחליף לייעוץ משפטי ו/או מקצועי ו/או אחר מכל מין וסוג. אין להסתמך על האמור בעמוד זה מבלי להיוועץ קודם לכן בבעל מקצוע ו/או עורך דין מומחה העוסק בתחום וזאת טרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה בקשר עם האמור בעמוד זה ובאתר בכלל. תוכן העמוד והאתר וכל המידע הכלול בם מתאימים למועד כתיבת העמוד והאתר בלבד וסביר כי התאמת הנתונים ו/או המידע ו/או התוכן עשויים להשתנות מעת לעת.

ייעוץ משפטי אישי וחסוי