בקשה לביטול קנס קנאביס l פסיקה וחקיקה - עדכונים I חזרה לעמוד הבית

בקשה לביטול הודעת קנס / דוחות בנושא קנבוס - מוקד הקנסות המנהליים משטרת ישראל

יעוץ משפטי אישי ודיסקרטי

בן פישר, עו"ד ונוטריון

פורסם ביום 27/6/19

הידעת?

לפי חוק הסמים המסוכנים (עבירת קנס מיוחדת - הוראת שעה), תשע"ח - 2018 ניתן להגיש בקשה למוקד הקנסות המנהליים של משטרת ישראל, לביטול הודעת תשלום קנס או בקשה להישפט בנושא קנאביס.

מהו חוק הסמים המסוכנים (עבירת קנס מיוחדת – הוראת שעה), התשע"ח - 2018 ("החוק") ?

 1. החוק פורסם ברשומות בתאריך 26.7.2018 ונכנס לתוקף ביום 1.4.2019, כהוראת שעה למשך שלוש שנים (!) 

 2. החוק קובע כי עבירות החזקה או שימוש בסם מסוכן מסוג קנאביס לסוגיו לצריכה עצמית, הנעברת בפעם ה - I, או בפעם ה- II בתוך 5 שנים ממועד ביצוע העבירה הראשונה, תיחשב ל - "עבירת קנס מיוחדת".

 3. הסנקציה תיאכף בהודעת קנס ע"ס 1,000 ₪ לעבירה ראשונה ו-2,000 ₪ לעבירה שנייה ויחולו עליהן סדרי דין מיוחדים (!)

עקרונות ההסדר החדש בחוק - ומי יכול להגיש את הבקשה ?

 

 1. החזקת או השתמשת בקנאביס לצריכה עצמית - בפעם השלישית (!) - ככל שעומדים בדרישות חוק סדר הדין הפלילי ונמצאים מתאימים לכך, אפשר שיפנו את התיק להליך סגירת תיק בהסדר מותנה. 

 2. החזקת או השתמשת בקנאביס לצריכה עצמית בפעם השלישית - תוך שבע שנים מהפעם השנייה (!) , ככל שעומדים בדרישות חוק סדר הדין הפלילי ונמצאים מתאימים לכך, אפשר שיפנו את התיק להליך לסגירת תיק בהסדר מותנה. 

 3. החזקת או השתמשת בקנאביס - בפעם הרביעית (!) יתנהל הליך פלילי רגיל.

התנאים להגשת בקשה לביטול הודעת קנס ?

ניתן להגיש בקשה לביטול הודעת קנס, בנימוק לפיו: "נסיבות העניין בכללותן אינן מתאימות לפתיחה בחקירה או להעמדה לדין", זאת בתוך 30 יום ממועד המצאת הדוח המקורי (!) 

 1. לא ניתן להגיש בקשה לביטול דוח במקביל להגשת בקשה להישפט.

 2. במידה שהוחלט לדחות את הבקשה, ניתן להגיש בקשה להישפט בתוך 14 ימים מיום שהומצאה החלטת התובע הדוחה את הבקשה, או עד תום התקופה להגשת בקשה להישפט.

 3. ניתן להגיש בקשה לביטול הודעת תשלום קנס באיחור, במקרים בהם נמנעה האפשרות להגיש את הבקשה במועד, בשל סיבות שלא היו תלויות בפונים.

 

מה צריכים לצרף לבקשה

צילום של הדוח.

צילום תעודת זהות, כולל חתימה של הפונים.

איך מגישים את הבקשה

יש למלא את טופס הבקשה באופן מקוון ולשלוח.

 

לתשומת ליבכם

 1. הגשת בקשה לביטול הודעת תשלום הקנס, אינה דוחה את המועד לתשלום הקנס.

 2. על-פי חוק ניתן להגיש בקשה להישפט, תוך 30 יום ממועד המצאת הדוח המקורי.

 

הערות

 1. יש למלא את מספר הדוח ללא מקפים.

 2. יש למלא את מטרת הפנייה ואת כל הפרטים הנדרשים בטופס המקוון.

 3. משלוח בדואר רשום מהווה ראיה למשלוח.

ניתן ליצור קשר בטל' 03-6969809, פקס. 03-5714222

www.FISHERADV.com

*המידע כמפורסם באתר רשות התקשוב - ממשל זמין לעניין 'משטרת ישראל - בקשה לביטול דוחות בנושא קנבוס, במוקד הקנסות המנהליים של משטרת ישראל" https://www.gov.il/he/service/cannabis-fines-cancellation-contact-center

חשוב שיהיה לך עו"ד המצוי בדין הפלילי ובהלכות בתי המשפט

למשרדנו ידע נוסף גם בקרימינולוגיה.

 עו"ד בן פישר בוגר המחלקה לקרימינולוגיה באוניברסיטת בר אילן

לקבלת מידע נוסף וליווי בהליך ביטול קנס, ניתן ליצור קשר עם משרדנו.

הערה:

כל המידע בעמוד זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד ואינו נועד לשמש כייעוץ משפטי ו/או מקצועי ו/או אחר מכל מין וסוג בשום מקרה ו/או כתחליף לייעוץ משפטי ו/או מקצועי ו/או אחר מכל מין וסוג. אין להסתמך על האמור בעמוד זה מבלי להיוועץ קודם לכן בבעל מקצוע ו/או עורך דין מומחה העוסק בתחום וזאת טרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה בקשר עם האמור בעמוד זה ובאתר בכלל. תוכן העמוד והאתר וכל המידע הכלול בם מתאימים למועד כתיבת העמוד והאתר בלבד וסביר כי התאמת הנתונים ו/או המידע ו/או התוכן עשויים להשתנות מעת לעת.

ייעוץ משפטי אישי וחסוי

עו"ד בן פישר I חברות ועסקים I רשות המסים I משפט פלילי I עבירות סמים

 בן פישר עורך דין ונוטריון

ליווי משפטי לעסקים ולפרטיים

כותב המאמר: בן פישר, עו"ד ונוטריון

עו"ד בן פישר ייסד את פישר ושות' - משרד עורכי דין ונוטריון בשנת 2007 ומספק ללקוחותיו - עסקיים ופרטיים - שירותים במגוון תחומים משפטיים ובכלל זה משפט מסחרי, פלילי ואזרחי. בין היתר, המשרד פועל לספק ללקוחות המגזר העסקי, שירותים משפטיים שונים לפי צורך, תוך ליווי שוטף משלבי הקמה / תפעול, ניהול וחלילה פירוק ככל שנדרש.

המשרד פועל לספק ללקוחותיו ליווי, ייעוץ וייצוג בהליכים המתנהלים בפני הערכאות השונות ורשויות לסוגיהן במגוון תחומים, אזרחיים, פליליים ומנהליים, לרבות בקשר עם זכויות קנייניות, דיני נזיקין, ירושה, צוואה, חוזים, קניין, תכנון ובניה, תביעה לפיצויים בגין ירידת ערך מקרקעין לפי סעיף 197 לחוק התו"ב, מקרקעין, תביעה לפיצויים בגין הפקעה - לפי פקודת הקרקעות (רכישה לצורכי ציבור), 1943, קניין רוחני - רישום סימני מסחר (מקומי ובין לאומי), ייצוג בפני מחלקת סימני המסחר ברשות הפטנטים, זכויות יוצרים, פטנטים ומדגמים, חוק איסור לשון הרע, פשיטת רגל, רשות המסים, מיסוי מקרקעין וכיוב'.    

טלפון ליצירת קשר: 03-6969809